Pamąstymai

Kodo šiukšlės. Kaip išvengti ir ką žinoti?

Nuotrauka hitesh choudhary

Turbūt esate pastebėję, kad perkėlus ir išsaugojus tekstą iš „Word“ dokumento, jis nebeatrodo toks tvarkingas. Atsiranda nereikalingų tarpų, padidėja ar sumažėja šriftas ir pan. Taip nutinka dėl to, kad kopijavimo metu iš failo kartu nusikopijuoja ir kodo šiukšlės.

Kas yra kodo šiukšlės?

Paprastai tariant, tai yra nereikalingos kodo dalys, kurios savo buvimu iškraipo suprogramuotą dizainą. Programiškai, HTML kalboje švarus kodas yra, kai <p> žymė, neturi jokių papildomai aprašytų stilių.

„Cleverphant“ sistemos tekstų redaktoriuje šiukšles lengviausia pastebėti įsijungus „Source“ („Šaltinio“) režimą. Jei įjungus šį režimą tarp daugybės jums nepažįstamų žodelyčių ir simboliukų reikia ieškoti savojo teksto, reiškia tekste yra šiukšlių.

Pavyzdys:

Mėlynai pažymėta kodo dalis yra nereikalinga, būtent šios eilutės iškraipo atvaizdavimą puslapiuose. Tai ir yra kodo šiukšlės.

 

O štai taip atrodo kodas be šiukšlių:

Kaip išvengti kodo šiukšlių?

  • Paprašykite kolegų, kad ruošdami informaciją mokyklos interneto svetainei nepersistengtų su formatavimu. Galiausiai jį vis tiek reikės ištrinti ir dirbti su įrankiais, numatytais programuojant svetainę.
  • Geras būdas išvengti kodo šiukšlių yra perkeliant tekstą naudoti komandą Ctrl+Shift+V. Tokia komanda užtikrina absoliučiai švarų tekstą.
  • Kai tekstas yra ilgas ir jame panaudota daug formatavimo funkcijų, patikimiausias būdas šalinti šiukšles yra „Tx“ mygtukas. Tokiu būdu išliks numeracija ar punktai.

 

Cleverphant 🐘 glaustai

Norint perkelti tekstą ir išvengti kodo šiukšlių reikėtų atlikti šiuos veiksmus:

1. Ctrl+ACtrl+C – nukopijuojate visą tekstą iš „Word“ dokumento.

2. Ctrl+V, perkeliate tekstą į turinio valdymo sistemos tekstinį redaktorių.

3. Tekstiniame redaktoriuje spaudžiate komandą Ctrl+A ir paspaudžiate „Tx“.

4. Per „Source“(„Šaltinio“)  rėžimą patikrinate, ar išsivalė visas formatavimas.

5. Išsaugote pakeitimas.

Kiti įrašai